Wprowadzenie
Jeżeli ból pleców przeszkadza Ci w pracy, utrudnia wykonywanie obowiązków domowych, uniemożliwia aktywny wypoczynek, skorzystaj z fachowej pomocy.
Odpowiednia diagnoza a następnie terapia pomogą Ci cieszyć się zdrowym kręgosłupem. Dodatkowo w Ośrodku nauczysz się, które aktywności nie służą Twoim plecom, a które przynoszą ulgę i leczą. Po terapii będziesz wiedział dlaczego Twój kręgosłup boli i jak sobie pomóc samemu w domu.
Głównym narzędziem pracy z pacjentem jest OMT czyli ortopedyczna terapia manualna, która uzupełniona o zabiegi fizykoterapeutyczne lub masaż zapewnia nam 100% satysfakcji.
Jak powstaje ból kręgosłupa?
Ból kręgosłupa najczęściej utożsamiany jest z problemem mechanicznym : uszkodzeniem dysku, skutkiem długotrwałego siedzenia, przeciążenia pracą fizyczną. Nic bardziej mylnego!!! Problem bólu kręgosłupa to temat interdyscyplinarny, którego nie da się zamknąć tylko w temacie anatomii i biomechaniki naszego ciała. Dlatego tak ważna jest wnikliwa diagnostyka, w której nasi terapeuci na pewno Ci pomogą!!!
Ból niejednokrotnie jest cennym znakiem ostrzegawczym, dzięki któremu szybciej możemy zareagować na rozpoczynający się w naszym ciele proces patologiczny!!!! NIE LEKCEWAŻ!!!
ZAUFAJ NAM! Pomoc wykwalifikowanego fizjoterapeuty jest niezbędna i pomoże „przeprowadzić cię za rękę” w procesie leczenia bólu kręgosłupa.
Prowadzimy rehabilitację w następujących schorzeniach:
Metody pracy z pacjentem:
OMT - co to takiego?
OMT = Ortopedyczna Terapia Manualna (ang. Orthopedic Manipulative Therapy) to metoda postępowania fizjoterapeutycznego opracowana przez dwóch norweskich fizjoterapeutów Freddyego M. Kaltenborna oraz Olafa Evjentha. Przedstawili oni całościowy system badania i leczenia pacjentów z ortopedycznymi dysfunkcjami narządu ruchu zarejestrowany w urzędzie patentowym jako OMT Kaltenborn – Evjenth Concept. Koncepcja Kaltenborna Evjentha przeznaczona jest dla dyplomowanych fizjoterapeutów.
Omawiana metoda ukierunkowana jest na leczenie dysfunkcji somatycznych:
- leczenie bólu
- leczenie hypomobliności (zmniejszona ruchomość w stawach)
- leczenie hypermobilności (większa niż fizjologicznie ruchomość w stawie)
W celu zmniejszenia odczuwanych dolegliwości bólowych , fizjoterapeuta stosuje różne techniki : unieruchomienie, środki fizykalne (ciepłolecznictwo, elektroterapia), mięśniowe, stawowe -trakcyjne używając tylko niewielkiej siły. Użyta siła, powoduje zmniejszenie napięcia mięśni okołostawowych i przez to wyrównanie ujemnego ciśnienia wewnątrz stawu.
Terapia manualna OMT to proces leczenia, który dotyczy dysfunkcji struktur tworzących stawy oraz powiązanych z nimi mięśni, tkanek łączących, korzeni nerwowych i nerwów obwodowych.
Elementy terapii:
- Diagnostyka. Terapeuta na podstawie zlecenia lekarskiego oraz szczegółowego badania wykonanego wg ściśle wykonanego schematu dokonuje oceny biomechanicznej oraz funkcjonalnej pacjenta.
2.Mobilizacje tkanek miękkich :
- masaż funkcyjny
- masaż poprzeczny
- rozluźnienie mięśni przy pomocy technik „Hold Relax” lub poizometrycznej relaksacji PIR
3.Mobilizacje stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych
- Mobilizacje tkanki nerwowej
- Ćwiczenia stabilizujące
- Instruktaż dla pacjenta:
- ćwiczenia mające na celu ustabilizowanie pracy mięśni, automobilizacje
- postępowanie profilaktyczne i wyuczenie prawidłowych zachowań w ciągu dnia codziennego(Terapeuta musi nauczyć chorego innego niż dotąd wykonywania zwyczajnych, codziennych czynności. Uczyć go jak nakładać skarpetki czy buty, gdy pochylanie się wywołuje gwałtowny ból; w jaki sposób siedzieć, gdy dłuższe pozostawanie w tej pozycji także nasila objawy; jak wstawać z pozycji siedzącej i uniknąć przy tym bólu, który towarzyszy prostowaniu pleców? Jak myć włosy? Jak wytrzeć ręcznikiem stopy? W jaki sposób wstawać z łóżka? Jak podnieść z podłogi przedmiot? )
- dobór prawidłowej aktywności fizycznej.
W Ośrodku Terapia rehabilitacja kręgosłupa prowadzona jest zarówno ze skierowaniem od lekarza, jak i prywatnie. zadzwoń i zapytaj o szczegóły
Ceny wizyt
Terapia manualna
90zł
Taping - wg cennika
Kto przyjmuje?
Przyjmujący: | Dodatkowe informacje: |
---|---|
mgr Barbara Czapczyńska | czytaj więcej |
mgr fizjoterapii Sabina Tomala | czytaj więcej |
technik masażysta Magdalena Galwas | czytaj więcej |
Jak umówić się na wizytę?
Telefoniczna rezerwacja wizyty:
Osobista rezerwacja wizyty: